• Grupa wsparcia dla rodziców adopcyjnych

    Grupa wsparcia dla rodziców adopcyjnych Sprawdź kiedy jest najbliższe spotkanie i podziel się z nami swoim doświadczeniem

Grupa wsparcia dla rodziców adopcyjnych

Najbliższe spotkanie grupy wsparcia dla rodzców odbędzie się:  
26 listopada 2018 r. w godz. 17.00 - 19.00

Serdecznie zapraszamy do udziału w grupie wsparcia 
wszystkich rodziców, którzy przysposobili dzieci, do udziału w spotkaniach organizowanych przez Pomorski Ośrodek Adopcyjny w Gdańsku.Po co grupa wsparcia?

Sukcesem adopcji jest nawiązanie się więzi między dzieckiem a jego nowymi rodzicami. Jej budowanie może dawać wiele satysfakcji, ale jednocześnie bywa nie lada wyzwaniem w codziennym życiu. Grupa ma na celu wspieranie rodziców i rozwijanie już nabytych przez nich kompetencji wychowawczych. Jest szansą na wspólne pokonywanie codziennych trudności wychowawczych oraz okazją do wymiany doświadczeń, informacji oraz dzielenia się swoimi odczuciami i refleksjami.

 

Dla kogo?

Dla wszystkich rodziców adopcyjnych, którzy borykają się z różnymi dylematami i szukają odpowiedzi na m.in. takie pytania jak:

Dlaczego moje dziecko tak się zachowuje? Czy to jest normalne?

Jakie znaczenie ma to, że jest adoptowane? Jak mu o tym powiedzieć? Jak mu pomóc?

Jak sobie radzić z oczekiwaniami dalszej rodziny, znajomych, nauczycieli?

Jak mam zadbać o siebie i resztę rodziny?

Jak radzić sobie z własnymi emocjami i codziennym stresem?

Jak radzą sobie inni

 

Miejsce spotkań:

Pomorski Ośrodek Adopcyjny w Gdańsku al. gen. Józefa Hallera 14, 80-401 Gdańsk

Spotkania grupy wsparcia odbywają się raz na miesiąc i trwają 2 godziny, a ich tematem są relacje rodzic - dziecko. Zajęcia są nieodpłatne. Grupa koordynowana będzie przez dwóch psychologów. Istnieje możliwość dołączenia do grupy w dowolnym momencie jej trwania, po uprzedniej konsultacji z prowadzącymi.