CzytaMY Dzieciom

Czytanie bajek dzieciom ma dla nich wielką moc. Przez tę chwilę zatrzymują czas rodzica tylko dla siebie. Razem wchodzą w świat fantazji, pasjonujących przygód, ale też uczą się rozpoznawania i radzenia sobie z emocjami, konsekwencji niektórych zdarzeń.

Dla rodzin, które połączyła adopcja, czytanie bajek również ma dodatkowe, ważne znaczenie. Bajki stają się punktem wyjścia do mówienia o adopcji i historii dziecka. Pomagają w dostępny dla dzieci sposób wyjaśnić, czym jest przysposobienie i ułatwić wprowadzenie jawności adopcji do codzienności rodziny.

Chcemy dać światu bajkową moc do rozmów o korzeniach i adopcji. Dlatego zachęcamy Państwa do przyłączenia się do akcji organizowanej przez Pomorski Ośrodek Adopcyjny w Gdańsku „CzytaMY Dzieciom”, która polega na promowaniu idei adopcji wykorzystując bajki z prezentowanej Państwu książki:

CzytaMY Dzieciom.pdf

Prace zostały nadesłane w ramach konkursu „Bajki Adopcyjne” organizowanego przez Pomorski Ośrodek Adopcyjny w Gdańsku w 2021 roku. Każdy z utworów jest wyjątkowy, ponieważ został stworzony przez osoby, które chciały pokazać innym jak postrzegają adopcję i w jaki sposób ją rozumieją. Zamieszczone teksty nie były redagowane przez profesjonalistów, ich atutem jest oryginalność. Zbiór 14 bajek napisanych z potrzeby serca, zilustrowanych rysunkami dzieci ze szkoły podstawowej, które podzieliły się swoim talentem celem promowania szczytnej idei.

Zachęcamy do nagrania bajki we własnym zakresie i rozpowszechnienia jej np. poprzez załączenie nagrania w mediach społecznościowych lub wysłanie na adres mailowy POA w Gdańsku: sekretariat@poa-gdansk.pl albo udostępnienie do pobrania w innej formie. Dobrą okazją ku temu jest obchodzony 09 listopada 2023 r. Światowy Dzień Adopcji, który jak co roku świętujemy z rodzinami i współpracującym instytucjami.

Mamy nadzieję, że bajki staną się punktem wyjścia do mówienia o adopcji i pozwolą Wam, Drodzy Czytelnicy zobaczyć adopcję z nieco innej perspektywy.

Skontaktuj się z nami