"Tylko mnie kochaj"

„Tylko mnie kochaj. Wyzwania dla rodziców adopcyjnych dzieci z FASD” to publikacja dr Teresy Jadczak – Szumiło, która powstała z myślą o osobach, które wychowują dzieci z Alkoholowym Zespołem Płodowym. Autorka to uznana ekspertka w zakresie diagnozy i wsparcia dzieci z FASD, doświadczona psycholog kliniczna i pedagog. 

Jej najnowsza publikacja to kompleksowy poradnik dla rodzin mierzących się z wychowaniem dziecka z Alkoholowym Zespołem Płodowym – w szczególności tych, którzy zdecydowali się na adopcję malucha mierzącego się z tym wyzwaniem.

Książka w praktyczny sposób podejmuje wszystkie kluczowe tematy, które mogą dotyczyć rodziców adopcyjnych dziecka z FASD. Dostarcza wiedzy psychologicznej oraz podpowiada rozwiązania, dzięki którym rodzina może tworzyć silną więź i przezwyciężyć pojawiające się problemy wynikające z doświadczenia traumy wczesnodziecięcej.

Publikacja odpowiada m.in. na pytania o to:

  • na czym polegają zaburzenia przywiązania i jak wpływają na relację rodziców z dzieckiem z FASD,
  • jakie obciążenie stanowi prenatalna ekspozycja na alkohol i jakie są jego konsekwencje,
  • jak skutecznie budować więź z adoptowanym dzieckiem,
  • jakie metody wychowawcze warto stosować wobec dziecka z FASD.

Poradnik został napisany przystępnym językiem i krok po kroku prowadzi przez wyzwania związane z wychowaniem dziecka z FASD. To obowiązkowa pozycja zarówno dla osób, które chcą się podjąć adopcji dziecka z, jak również dla już wychowujących takiego podopiecznego oraz dla wszystkich zainteresowanych podjętą tematyką.

Skontaktuj się z nami