Wsparcie

W Ośrodku pracują specjaliści, którzy są gotowi do udzielenia wsparcia nie tylko chetnym do przysposobienia dziecka ale również osobom zgłaszającym potrzebę uzyskania wsparcia po orzeczeniu przysposobienia oraz w każdej innej sytuacji kryzysowej, w której obecnie się znajdują. Dotyczy to w szczególności matek, które rozważają pozostawienie dziecka po jego urodzeniu w szpitalu z zamiarem oddania do adopcji lub osób, które posiadają trudności w opiece nad dzieckiem przysposobionym. Wszelkie informacje dotyczące możliwości uzyskania wsparcia znajdują się na naszej stronie internetowej w zakładce Dyżur Psychologiczno – Pedagogiczny prowadzony przez pracowników Pomorskiego Ośrodka Adopcyjnego w Gdańsku.

Telefon dla rodzin adopcyjnych i rodzin zastępczych

Szanowni Państwo, aktualna sytuacja związana z epidemią koronawirusa (Covid-19) sprawia, że żyjemy w odosobnieniu, w dużym napięciu, z dodatkowymi obowiązkami m.in. związanymi z nauczaniem zdalnym.

Nie mając wpływu na to co się dzieje lub myśląc o tym co się może zdarzyć, towarzyszy nam stres większy niż na co dzień, tym samym zostaje zachwiane nasze poczucie bezpieczeństwa.

Jeśli potrzebują Państwo wsparcia osób, które by was wysłuchały, psycholodzy i pedagodzy POA w Gdańsku czekają na Państwa od poniedziałku do piątku w godz. od. 10.00 do 15.00, pod numerem telefonu ( 58) 341 44 53.